Anglické růže

19. srpna 2007 v 0:12 |  Recenze
Poznámky malé čtenářky Péti:
Sice byste mi nevěřili, ale představte si, že tuto knížku napsala Madonna. Je o čtyřech nerozlučných kamarádkách, které moc závidí jedné holčičce, jak je krásná. Jednoho dne se jim zdál všem stejný sen. O tom, jak byly na pikniku a přiletěla tam víla, která jim chtěla umožnit se s Binah vyměnit, ale nejdříve je změnila, aby byly neviditelné a odletěly k Binah domů, aby se podívaly co všechno musí dělat. A věřte mi, velmi se podivily: Binah uklízela, vařila, prala, žehlila, leštila, myla, utírala. Protože neměla maminku, musela dělat všechny domácí práce. A už ani jedna si to nechtěla s Binah vyměnit. Začaly se s ní přátelit a byly to ty nejlepší kamarádky na světě.
Madonna: Anglické růže. - z angličtiny přeložila Veronika Bohatá, ilustroval Jeffrey Fulvimari. - Praha: Albatros, 2003. - 45 s.
Poznámky knihovnice:
Knížka má vtipné, hravé ilustrace, ze kterých se dozvíme o Anglických růžích mnohem víc, než je napsáno v příběhu. Na konci knihy Madonna děkuje jedenácti lidem za pomoc při psaní této útlé knížečky. Ovšem tentokrát radili dospělí.
Možná proto jí chybí ta fantazie, kterou oplývá kniha Gripariho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama