Honza, čert a hrouda zlata

19. srpna 2007 v 0:00 |  Tvorba dětí
Verze kluci ze 4.B ZŠ ve Vesci
Žil byl jeden chudý tkadlec a ten měl tři syny: Frantu, Kubu a nejmladší byl Honza. Franta a Kuba byli synové pracovití, jenom Honza byl líný. Jednoho dne šel Honza lesem a potkal čerta, který mu nabídl hroudu zlata, když se upíše vlastní krví. Honza se dlouho rozmýšlel, po té souhlasil, ale nevěděl, že podepisuje smlouvu s peklem. Čert se zašklebil a pravil: do roka, do měsíce, do týdne, do dne, do hodiny,do sekundy a do setiny sekundy si pro tebe přijdu a odnesu tě do pekla.
Rok uplynul jako voda a nadešel čas, kdy si čert měl přijít pro Honzu. Čert se zničehonic zjevil a chtěl si ho vzít do pekla. Zrovna šli kolem jeho bratři a čerta odehnali. Honza šel lesem dál a tam potkal vílu, které si postěžoval se svými problémy. Víla mu darovala kouzelný meč, se kterým Honza po té odčernil čertovu duši. A čert mu byl do smrti vděčný.
Verze dívky ze 4.B ve Vesci
Za sedmero horami a řekami bylo jedno rybářství. A v něm žili byli starý rybář se svou ženou. Měli syna Honzu, který se chtěl vydat do světa. Jeho matka bědovala a snažila se Honzu od jeho nebezpečné cesty odradit. Tak tatínek řekl, aby šel, ale aby se vrátil do tří měsíců. Honza to odkýval a vydal se na cestu. Šel a šel,až zakopl o hroudu zlata. Padal a padal, až spadnul do díry. Nevěděl, jak z té díry vylézt.

Najednou uslyšel řinčení řetězů. Kde se vzal, tu se vzal, stál před ním čert. Čert řekl: "Teď mi tady budeš sloužit, a nebo zavolám své brášky a oni ti dají co proto. A najednou spadla čertovi na hlavu ta hrouda zlata. Čert spadl na zem a přišli jeho bratři. V tu chvíli se proměnili v hroudu kamenů. Protože čert byl omráčený a jeho bratři se proměnili v kameny, mohl Honza vzít zlato a utéct spokojeně domů. Cestou Honza spadnul a hrouda se rozpůlila. Tak vzal jednu půlku zlata a šel domů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama