Malý lord - Francis Hodgson Burnett

19. srpna 2007 v 0:26 |  Recenze
Poznámky malé čtenářky Péti:
Zajímavý název pro čtenáře knížek o bohatství. Budete se ale divit, když vám povím, že tato knížka začíná úplně jinak.
Cedrik si málo vzpomíná na svého otce: ví jen to, že byl Angličan, což mu řekla maminka. Jeho tatínek byl Anglický lord. Byl námořník a jednoho dne spařil maminku. Chtěl si ji vzít, ale ona byla Američanka a jeho otec lord nenáviděl Američany, a proto mu to zakázal. Cedrikův otec si chtěl přesto maminku vzít a tak dal lord nakonec svolení, ale vzkázal, že už svého syna nechce nikdy vidět.
A kdo se stane nástupcem trůnu, když zemře Cedrikův děd, oba bratři Cedrikova otce a nakonec i Cedrikův otec? Tak si to přečtěte sami.

Poznámky knihovnice:
Já bych řekla, že je to také knížka o dobru. O tom, jak dobrý člověk dokáže změnit i ty nejprotivnější povahy. A takový byl sedmiletý kluk lord Cedrik.
Knížka je psaná velmi poutavě a čtivě. Péťa ji chválila. Dvě hvězdičky od ní asi budou proto, že to není ani moc literatura pro děti. Je tam příliš málo dobrodružných příhod. Autorka knihy se více proslavila knížkou Tajemná zahrada (byla i zfilmovaná), která u nás vyšla v různých převyprávěných verzích. Knížka Malý lord je výborně ilustrovaná Věnceslavem Černým. Kdo by chtěl vědět, jak se oblékaly dámy, ale i pánové v době viktoriánské, určitě ho tato knížka velmi dobře informuje.

Burnett, Francis Hodgson: Malý lord/ z anglického originálu přeložila a upravila Alena Dezortová, ilustroval Věnceslav Černý. - Praha: Albatros, 1991. - 152 s
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nanoušínekgirl Nanoušínekgirl | 8. listopadu 2008 v 15:33 | Reagovat

Zrovna o tom dělám do ČD...a myslim si že tenhle blog je úplně perfektní na ty to věci,moc děkuju že to tady máte...pomohli jste mi.

:-):-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama