Návštěva okresního archivu

18. srpna 2007 v 23:37 |  Viděli jsme
Je úterý, říjnové odpoledne. Přicházíme do Státního okresního archivu v Liberci. Máme domluvenou schůzku s paní ředitelkou Mgr. Hanou Chocholouškovou. Na půdě libereckého archivu jsme nováčky. O to větší napětí se nás zmocňuje. Já mám trochu špatné svědomí, protože rodina paní ředitelky prožívala o víkendu velký den - vdávala se dcera paní Chocholouškové. Povinnosti matky při takových událostech jsou veliké a vyčerpávající.

Také proto mě při vstupu do studovny, kde probíhalo naše povídání, zaujaly stohy knih, většinou mnohakilových. Ty paní ředitelka posléze brala jednu po druhé do rukou s lehkostí a grácií, z níž bylo vidět, že je toto denním údělem archiváře.

Prostřednictvím připravených archiválií jsme se dozvěděly mnoho zajímavého o historii našeho domova. Paní ředitelka vyprávěla, trpělivě zodpovídala naše dotazy, domluvená hodina uplynula a nám se vůbec nechtělo domů. Nakonec ale vždy musí přijít rozloučení.
Kromě kytičky js
me předaly paní Mgr. Chocholouškové přírůstek do archivu: Putovní knížku říší pohádek pro malé vandrovníky, kterou vydala KVK v Liberci pro svou veseckou pobočku.

Saša Bezděková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama