Nemetonburk

19. srpna 2007 v 0:08 |  Recenze
Nemetonburk, divný název pro některé z vás. Ale je to název velmi obdivované knížky. Tom a
Áňa žijí na šlechtickém hradu, kde mají počítače, cédéčka a další super věci. Hrad už slouží jen k prohlídkám...ale...
Poznámky malé čtenářky Péti:
Já osobně musím přiznat že tuto knihu příliš neobdivuji.Ale to neznamená že vám se líbit nebude.Tak zkuste si knihu přečíst a jestli se vám líbila nebo nelíbila, pošlete nám e-mail do naší kačátkovské pošty. Že jsem Vám toho moc neřekla? No zkuste si to přečíst sami.
Poznámky knihovnice:
Přiznám se, že tuto knížku jsem nabídla k přečtení Pétě já. Knížka dostala čestné uznání Albatrosu a hodně se o ní píše.
Historie. Tajemství. Nadpřirozeno. To jsou věci, které obvykle čtenáře přitahují. Těch tajemství a záhad je však v knize tolik, že by vydaly na několik svazků. Už na straně 77 se mluví o třinácti záhadách. Na konci knihy nás hrdinové Áňa a Tom, dvojčata a zároveň princ a princezna z Nemetonburku seznamují s výsledky pátrání, při kterém odhalili nebo začali odhalovat devatenáct tajemství.
Žádné lidové rčení nebylo vymyšleno nadarmo. Zde platí "všeho moc škodí". Jak záhad, tak geniálních dědiců Nemetoburku, kteří se v knize představili slohovým úkolem Moje rodina a já. Už po přečtení těchto slohových prací si člověk není jistý, zda před ním vystupují děti z masa a kostí.
Paní spisovatelka má úžasné nápady, obrovské vědomosti, velikou fantazii. Přesto knížka jako celek je nudná.
Ani webové stránky neuspokojí zvídavost, hravost a zálibu v luštění rébusů a hlavolamů. Ale z vlastní zkušenosti vím, jak těžce se přenášejí nápady do počítačové podoby. Takže tady nás může ještě čekat lecjaké příjemné překvapení.

Štulcová, Renata: Nemetonburk: aneb tajemství ve skále/ilustrace Miro Hadinec. - (Praha: Albatros, 2004
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tibor Tibor | E-mail | Web | 8. října 2011 v 14:28 | Reagovat

Fajn blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama