Říše Agord

19. srpna 2007 v 0:11 |  Recenze
Poznámky malé čtenářky Péti:
Tento název, co si o něm myslíte? Vy, kteří jste tuto knihu nečetli, si říkáte, že je to normální název. Jenže, copak řeknou ti, kteří tuto knížku četli? Tak já vám to tedy prozradím. Ti, kteří knížku znají, si přečtou název pozpátku a hned vědí, co je to za říši! Je to to samé, jako když přečtete pozpátku pár jmen, jako například: květ Oldimám, Abolz, Letišukop, Celafuoz....
Tato divná jména na vás čekají v této knížce...
Poznámka knihovnice:
Tato knížka k nám na pobočku doputovala sice teprve nedávno, ale vyšla již před třemi lety, kdy byla ověnčena různými tituly. Především získala Zlatou stuhu IBBY a Cenu knihovníků v anketě SUK 2001.
Tématem pohádky, která je určena čtenářům od sedmi let, je varování před drogou. Ale je to také příběh o statečnosti a odvaze, o tom, že si vždy můžeme najít cestu k dobru a odhalit zlo, které se sice chvíli může skrýt pod pozlátko, ale nakonec je vždy odhaleno.
Jde o příběh Lucinky, která se doma nudí. Z této nudy ji osvobodí jedna noční výprava. Při ní se dostává do podivného, tajemného světa, ze kterého nemůže ven. Zde dostává jméno Halucinka. Prochází říší a po cestě potkává podivné postavy. Nakonec vnikne do hradu samotného stvořitele květu a vládce říše Agord. A jak to dopadne? Určitě dobře. Pohádky by měly končit šťastně. Určitě si knížku přečtěte!

Úryvek: Věnováno všem malým i větším dětem s nadějí, že nikdy nezabloudí do říše Agord.
Daniel Hevier napsal i ilustroval tuto knížku.
Hevier, Daniel/...ze slovenského originálu přeložil Josef Brukner: Říše Agord (Praha: Amulet, 2001)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama