Duhová planeta

19. října 2007 v 15:15 |  Tvorba dětí
Péťa Millerová (ZŠ Vesec) - Duhová planeta

Byla jednou jedna malinká planetka. A na té bylo jen moře a obloha v barvách duhy. Večer barvy ztmavly a na nebe vystoupil měsíc a hvězdičky. Jednou se v moři objevila osoba, byla jsem to já. Vystoupila jsem z moře a řekla si, že se poohlédnu po okolí. Travička byla hezky měkká a všude kolem mě byla nádherná příroda. Barvy na obloze začaly blednout, v tom z moře vystoupila další osoba a řekla.
"Jmenuji se Tina, budeme kamarádky?"
"Jistě." Odpověděla jsem. Byly jsme s Tinou jeden tým a o vše jsme se dělily.
Na Duhové planetě byl jeden vzácný druh rostliny, který se jmenoval Cukrus mňamcuc, který byl velice dobrý. Velké obrovské lízátko s různými příchutěmi. Bohužel jich na planetě rostlo jen několik.
Jednoho dne jsme šly s Tinou hodně daleko a našly jsme nějakou barevnou krabici. Tina ji otevřela a uvnitř bylo něco sladkého, víte co? No přeci mňamcuc. Mňam! Mňam! Mňam! Bylo to příjemné překvapení po tak dlouhé cestě. Všimla jsem si, že je tam ještě jednou patro. Bylo namáhavé to nadzvednout, ale podařilo se. Našly jsme s Tinou … Draky! Veliké papírové draky. Byly jsme obě nadšené. Začaly jsme s nimi běhat do kolečka a oni tak nádherně letěli. Užily jsme si s nimi tolik zábavy, že jsme zapomněly na čas. Obloha ztemněla a v tom jsme dvojhlasně zakřičely: "Jé, ona už je tma!" Nastala velká panika.
"Teď netrefíme domů!" řekla jsem zoufale. Ale najednou se naši dráčci trochu zachvěli, jako by nám chtěli něco říci. Zvedli se a uletěli. Tina vykřikla: "To ne!" Běžely jsme za nimi v měsíčním svitu. Byli vidět jen rozmazané obrysy. Když draci konečně přistáli, byly jsme doma.
"Takže ti draci jsou kouzelní. Dopadlo to přeci jen dobře." A začalo svítat.
Ale nejdůležitější je, že já a Tina jsme kamarádky. A přátelství je to nejdůležitější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kiictytxp kiictytxp | E-mail | Web | 7. května 2009 v 6:00 | Reagovat

MhSgRP  <a href="http://wczwdzevankg.com/">wczwdzevankg</a>, [url=http://khezrupgycrb.com/]khezrupgycrb[/url], [link=http://mbolvdbjtxtp.com/]mbolvdbjtxtp[/link], http://rebsxonguaot.com/

2 Tomášek Tomášek | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 18:57 | Reagovat

Info jsem vstřebal - Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama