Recence na noc s Andersenem 2007

19. října 2007 v 15:52 |  Rozhovory
Noc s Andersenem
Na letošním konání Noci s Andersenem jsme byly poctěni návštěvou mladé nadějné redaktorky
dětské televize, která zde podrobila několik zůčastněných interview...A zde je výsledek její pilné práce
Již od začátku akce panuje všude skvělá, přátelská nálada, a tak trochu tajemná atmosféra něčeho nečekaného. Na začátku je sice malé zdržení, které však skvělými tanečními figurami vyplní studenti Lucka a Pavel, který bohužel neměl s kým tancovat, tak popadl nejbližší knížku s názvem Karkulín, a tancoval s ním sám, čímž rozesmál všechny děti. ... Pokračování "celý článek" ...

Po té následuje představování spisovatelek Jany Eichlerové a ,,Astrid Lingrenové", ale ta tu samozřejmě nebyla ta pravá, paní Lingrenová žila ve Švédsku, a napsala spoustu knih, mezi ty nejslavnější patří např. Děti z Bullerbinu, ale abych se vrátila k vysvětlení, dnes tu místo paní Lingrenové stála paní učitelka Anna Sadílková a ta ji dnes pro náš pohádkový večer skvěle zastoupila, také slavnostně rozkrojila obrovský krásný dort ve tvaru knihy, a přečetla ukázku ,,Velikonoce" z knížky Děti z Bullerbinu. Děti si ještě v pohádkové náladě vylosovaly kdo bude jejich vedoucí pro tento večer, je tu velký výběr, jsou tu dvě Pipi Dlouhé punčochy Dája, a Péťa, dva Karkulíni - knihovnice Saša a Eliška a Ronja dcera loupežníka á la Lucka.
Děti se ještě rychle běží občerstvit,a zároveň se loučí s paní Eichlerovou, která nás bohužel musí už opustit.
Když skončí přestávka na svačinku, děti se svými skupinkami se rozejdou buď do výtvarné, divadelní dílny a nebo do koutku s paní Lingrenové, kde si zajímavě povídají o životě paní spisovatelky.
Já osobně mám to štěstí, že patřím do týmu Karkulínů, kteří se z koutku paní spisovatelky přesunují do divadelní dílny, kde si pro odpočinek hrají chvíli s Pavlem mrkanou.
Po té se s Pavlem (který je mimochodem z mých vlastních zkušeností výborný herec, s výrazným hereckým talentem, a určitě hvězdnou budoucností) posadí do kroužku na koberci, kde si chvíli povídají. Pavel to výborně umí s dětmi, což tak trochu k herectví patří, uznejte sami, uznejte sami, kolik to občas stojí přemáhání, abyste nezvýšili hlas, a to Pavlovi jde znamenitě, a samozřejmě k usměrnění dětí výrazně pomáhá jejich vedoucí Karkulička Eliška.
Děti velice pobavilo Pavlovo vysvětlování jak se rozcvičují mimické svaly, jeho obličeje jsou opravdu zajímavé. Pavel by si se svým talentem a nápady mohl zahrát v Kouzelné školce, nápady opravdu sype z rukávu jako kouzelník. Opravdu, v divadelní dílně není čas ani na oddech, na dětech je i z mého laického pohledu vidět, jak jsou šťastné, tohle je opravdu baví, sama se ani nedivím, pro ně je to velice zábavné.
Všechny hry, které nám dětem vysvětlovali učitelé, podává Pavel v mnohem zábavnější verzi. Ve výtvarné dílně, kam se děti udýchané přesouvají, kreslí děti velice hezké obrázky s milou paní výtvarnicí Hanou Ibrahimovou, je to tu spíše oddechové, a proto Ti, kteří nenašli zálibu v předešlé dílně, si tady vyhrají.
Po té se sejdou všechny skupinky v napjatém očekávání na stezku odvahy, někde se objevují i slzy, ale nakonec skoro všechny děti statečně projdou stezku plnou nejrůznějších podivuhodných strašidel a dalších postav z knih Astrid Lingrenové.
Pak už jenom zalezou do spacáků, a všichni usínají.
Měla bych to asi nějak shrnout, a i když je to těžko uvěřitelné, tak se moje hodnocení vejde do jediného slova, a to do slova VYNIKAJÍCÍ. Byla to velice dobře organizovaná akce, a myslím že i dětem se moc líbila, a pokud si tohle čte někdo z organizačního týmu, říkám jenom: Odvedly jste skvělou práci, těším se na příští rok!
Petra Šmejdová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anýtsirk anýtsirk | E-mail | 18. března 2008 v 14:41 | Reagovat

Hmmmm...

2 Lady Gaga Lady Gaga | 31. ledna 2010 v 20:15 | Reagovat

Lady Gaga

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama