Podvečerní čtení pohádek

1. prosince 2007 v 14:32 |  Akce knihovny
Pobočka knihovny KVK ve Vesci pokračuje v podvečerním čtení pohádek tentokrát na téma : Augustýnkovo pohádkové putování za řemesly.
První zastávkou bylo Tkalcovství. Hostem večera byla paní Evelína Rejcová, která děti po pohádce pozvala do tkalcovské díly občanského sdružení Pochodeň. Paní Rejcová ví o řemesle téměř všechno a děti si mohly nejen vyzkoušet v praxi tkalcovský stav, ale dozdvědět se i o historii tkalcovství především v Podkrkonoší.
Četli jsme pohádku Jak krtek ke kalhotkám přišel a pro starší děti byla připravena Pohádka tkalcovská Amálie Kutinové.

19. října
Hostem druhého večera Putování byla paní Vladimíra Sodomková, amatérská krajkářka, ktrerá vyprávěla dětem o paličkování. Děti si nakonec mohly samy vyzkouet práci s paličkami a zjistit, že je to řemeslo, kterému se mohou věnovat jen ti nejtrpělivější. Paní Sodomková slíbila, že nás navštíví ještě jednou, aby dětem předvedla jednodušší druhy krajky, napíříklad háčkovanou.
Pro malé děti byla připravena pohádka z knihy Pavla Šruta Pavouček Pája, pro starší pak pohádka Petry Rakové Krajkářka.
16. listopadu
Hostem třetího večera byla paní Libuše Kratochvílová. Děti se nejem dozvěděly o historii barvířství, ale vyzkoušely si i batikování a potisk. Protože dílnička byla delší četli jsme jen pohádku Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fill Fill | E-mail | Web | 8. října 2011 v 14:56 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama