Náš svátek sousedů

19. června 2008 v 17:52 |  Akce knihovny
V sobotu 31.5.2008 se knihovna poprvé zapojila do akce Svátek sousedů, který vznikl v roce 1999 v Paříži a v roce 2005 se slavil už v 377 evropských městech za účasti 4,5 milionu lidí. Smyslem naší akce bylo 1) zapojit do dění celé rodiny, 2) umožnit setkání sousedů, kteří na sebe v průběhu roku nemají čas.
Teploty tuto sobotu vystoupaly do výšin, které vyhnaly vesecké a doubské spoluobčany spíše k vodě, takže účast 45 lidí byla sice malá, ale přesto jsme si my zúčastnění vše užili. V sousední restauraci Kiki bar se debatovalo, na sousedním hřišti TJ Sokol Doubí se soutěžilo, na sousedních kolejích TUL se hrálo divadlo, nakonec táborák, kde už nás zbylo pouze šest, ale za účasti pětileté Apolénky.
Svátek sousedů ve vesecké knihovně byl dodatečně přejmenován na Den pro Apolenku. Vstupenkou na dopolední divadlo (Rolnička: Medvědí pohádky) byly pohlednice vytvořené z vítězných obrázků kočiček a jednu z nich právě vytvořila Apolenka. (Výtěžek z prodeje pohlednic půjde na podporu Bobíka - městského útulku).
Na výtvarné dílně se tvořily diplomy a medaile na další takřka sousedskou akci: fotbalový pohodový turnaj, který bude probíhat v červenci ve Vesci. Celou akcí nás provázela Apolenčina radostná tvořivost. Apolenka ani nezapomněla využít mimořádné sobotní výpůjční doby knihovny. Ještě před táborákem však byla beseda určená těm starším, než je Apolenka. Beseda s bývalou paní ředitelkou Mgr. Věrou Vohlídalovou byla uspořádaná v souvislosti s vydáním její knížky Na houpačce nejen s knihovnou.
Knížka vypráví o překážkách, které člověk musí překonat, aby dosáhl veřejně prospěšného cíle. Musí mít cílevědomost, vytrvalost a osobní statečnost. I to je námět pro sousedy, kteří chtějí prosadit společnou věc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luki Luki | E-mail | Web | 25. června 2012 v 15:25 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama