Cestopisný pořad- Jižní Afrika

4. září 2008 v 20:39 |  Akce knihovny
21.8.2008, začátek v 17:00 (již proběhlo)
Afrika je třetím největším kontinentem. Má rozlohu 30 065 000 km², což představuje 20,3 % celkového povrchu souše na Zemi. Afrika má více než 960 miliónů obyvatel (2007), což je jedna osmina celkové populace Země.
Druhý největší světový kontinent se rozprostírá po obou stranách rovníku, což mu zaručuje nejteplejší podnebí.
Afrika se vyznačuje nejmenší členitostí pobřeží, představuje v podstatě obrovskou plošinu, kterou se táhnou pásma pohoří a také Velká příkopová propadlina s množstvím jezer, včetně jezer Tanganika a Malawi.
Sucho je obrovským problémem, který Afriku trápí, ne náhodou se zde nachází největší poušť na světě - Sahara, ale i nejsušší místo na světě - poušť Namib. Zároveň zde však najdete i řeku Nil, která patří mezi nejdelší na světě a také její historický význam v rámci egyptské civilizace z ní učinil jednu z nejvýznamnějších řek světa.
Ovšem skutečnou pozoruhodností je nejvyšší hora Afriky - Mt. Kilimanjaro (5.895 m), která svým zasněženým majestátným vrcholem v blízkosti rovníku budí zaslouženou úctu a obdiv. Afrika je ale především zemí, která přitahuje návštěvníky toužící poznat pravé africké safari.
Většinu Evropanů fascinuje představa afrických plání, po kterých pomalu kráčejí majestátní sloni, žirafy ladně okusují košaté akácie a kolem prchá stádo antilop pronásledované hladovým lvem. Keňa, Jihoafrická republika, Namibie, Zimbabwe, Tanzánie, Svazijsko…
Právě tam, ale i na dalších místech můžete obdivovat Afriku - neopakovatelnou krásu její přírody a zvířecích obyvatel. Turisty láká rovněž Egypt se svojí bohatou historií i ideálními podmínkami pro potápění a odpočinek u moře. Častým cílem bývá i Tunisko a mezi exotická a velmi zajímavá místa patří i ostrov Madagaskar, který se v dávné minulosti od Afriky oddělil a uchoval si některé zvláštní druhy rostlin a zvířat. Ostrovy Mauritius, Seychelly, Reunion, které rovněž náleží k Africe, patří k nejkrásnějším a nejpůsobivějším místům na světě. Známým turistickým cílem jsou i Kanárské ostrovy. Afrika je rozhodně kontinentem, na který se nezapomíná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra a Cora Petra a Cora | Web | 4. září 2008 v 21:01 | Reagovat

Ahoj, prosím hlasuj tady pro Coru:

http://boroninka.blog.cz/0808/sonp-kolo-c-2

http://borderkolie.blog.cz/0807/miss-pejsek-hlasovani

http://www.maxabuddy.webnode.cz/souteze/

http://kavalirrony.wbs.cz/Souteze.html

Dííkkyy strašně moc díky. Za hlásky udělám diplomek!!!!!!!!!!

Ahoj mějse  moc hezký blog

2 Naoufel Naoufel | E-mail | Web | 8. října 2011 v 7:13 | Reagovat

Pěkný....

3 CaseyNug CaseyNug | E-mail | Web | 7. října 2017 v 15:41 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama