Duben 2009

Noc s Andersenem 2009 - 1.

14. dubna 2009 v 13:02 GalerieKlik na "celý článek" ...

Noc s Andersenem 2009

14. dubna 2009 v 13:00 Akce knihovny
3.4 - 4.4. 2009

15 malých dětí, 8 starších dětí - pomocníků a 9 dospělých nocovalo v KVK v Liberci na pobočce Vesec. Díky teplému sluníčkovému podvečeru jsme mohli Noc s Anddersenem, zahájit u našeho Andersenova pohádkového stromu - třešničky sakurky.
Děti se pomocí her dostaly do hmyzího života Ondřeje Sekory. Během večera prošly výtvarnou dílnou, dramatickou dílnou a čtenářskou dílnou. Po dílnách děti čekala stezka odvahy, která se převážně konala na Kolejích Vesec TU v Liberci, kde naše pobočka sídli.
Večer byl zakončen půlnočním defilé hmyzích postaviček. Pak už se děti připravily ke spánku. Usínaly při Knížce Ferdy Mravence.
Ráno nastalo vyhodnocení výtvarné soutěže pro děti Maluj hmyzí svět - byly uděleny dvě první ceny, Kristýnce Vobejdové a Jindřišce Knorrové, a soutěže pro rodiče: O cenu Čmeláka Aninky, kterou získala maminka paní Vobejdová za pochoutku Řezy Míša. Letošní Noc s Andersenem zvýjmečnila návštěva regonální televize Genus.
Zakoupením pohlednic dětí, které byly vytvořeny během loňské Noci s Andersenem (kočičky), rodiče finančně podpořili Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec.