Květen 2009

Dopište Stránského!!!

27. května 2009 v 21:48 Akce pro čtenáře
Také v letošním roce navazují organizátoři 19. Podzimního knižního veletrhu, Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Český rozhlas Region a Deník Vysočina na minulé ročníky úspěšné soutěže Dopište Viewegha!, Dopište Ivana Klímu! a Dopište Obermannovou! a pořádají její již čtvrtý ročník.

Cílem soutěže není tentokrát dopsat povídku jako v loňských ročnících, ale
vymyslet a napsat příběh jednoho ze seznamu slov, která speciálně pro tuto
soutěž vybral a zadal spisovatel Jiří Stránský.

Soutěž nazvaná Dopište Stránského! bude probíhat od 30. dubna do 30.
června 2009 a zúčastnit se jí může každý. I ten, kdo chcete psát, ale dosud nenašel odvahu. Teď má totiž příležitost, jaká se neopakuje! Ve hře je zájezd v hodnotě 10 000 korun, komplet knih v hodnotě 5.000 korun a další skvělé ceny. A navíc oběd s Jiřím Stránským pro tři nejlepší!!!

Seznam soutěžních slov a další informace najdete na letácích ve vybraných knihovnách kraje Vysočina, na stránkách www.kkvysociny.cz či www.hejkal.cz, v Deníku Vysočina i ve vysílání Českého rozhlasu Region.

Soutěž není věkově ani tematicky omezena - nezáleží, zda slovo, které jste si vybrali, pojmete jako úvahu, kritiku, esej, fejeton, povídku, detektivku, fantasy nebo jakýkoliv jiný příběh, důležité je, aby ve Vámi zvoleném žánru hrálo hlavní roli.

Práce ohodnotí porota složená z knihovníků, nakladatelů, redaktorů a novinářů kraje Vysočina. Tři nejlepší vybere sám Jiří Stránský.

Nejlepší práce budou vyhlášeny a odměněny za účasti Jiřího Stránského rámci 19. Podzimního knižního veletrhu v sobotu 10. října 2009 v salonku Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě. Vítězové vyhrávají zájezd v hodnotě 10 000 korun, komplet knih v hodnotě 5 000 korun, další hodnotné ceny a společný oběd s Jiřím Stránským. Deset nejlepších prací bude zveřejněno. Nejlepší práce budou publikovány v katalogu 19. Podzimního knižního veletrhu a Deníku Vysočina.

Maximálně dvě strany textu A4 ve formátu .doc, .rtf lze posílat na adresu soutez@kkvysociny.cz. Je třeba připojit jméno, adresu a e-mail nebo telefon.

Podrobné informace o 19. Podzimním knižním veletrhu najdete na www.hejkal.cz.

Více informací poskytne:
Mgr. Jana Fialová (fialova@kkvysociny.cz, 569 400 485)
Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, www.kkvysociny.cz


Noc s Andersenem 2009 - 3.

2. května 2009 v 15:12 Galerie

Klik "celý článek" ...

Noc s Andersenem 2009 - 2.

2. května 2009 v 15:03 Galerie
klik na "Celý článek" ...