Červen 2009

Pasování prvňáčků na čestné čtenáře

14. června 2009 v 21:07 Akce knihovny
Pasování prvňáčků

Po třikrát navštívili letošní první třídy ze ZŠ Česká naši knihovnu. Byly pro ně připraveny dvě besedy (Zvířátka v literatuře pro děti a Rytíři v literatuře pro děti) a jedna exkurze.
Vyvrcholením spolupráce KVK v Liberci pobočky Vesec a 1. tříd ZŠ Česká bylo Pasování prvňáčků na čtenáře.
Slavnostního aktu se zúčastnily p. ředitelka KVK v Liberci paní Dagmar Helšusová a p. ředitelka ZŠ ve Vesci paní Jitka Mikešová. Obě v úvodu pozdravily děti. Po krátkém vystoupení pěveckého souboru Sedmikráska se ujala programu Rytířka krásného slova Lucka Bezděková.
Vysvětlila dětem význam pasování, vyzkoušela děti z básniček a písniček a posléze je vyzvala aby přednesly slavnostní slib. Na závěr se děti podepsaly na památnou listinu, dostaly pasovací glejty a knížky, které žáci dostali z Projektu Už jsem čtenář, který je jedním z modulů projektu Podporujeme čtenářskou gramotnost, který financuje Ministerstvo školství ČR.

Fotografie z celé akce na následujících odkazech:

Podvečerní čtení pohádek - lesní zvířátka

14. června 2009 v 21:04 Akce knihovny
V pátek 24. dubna 2009 jsme se opět sešli při Podvečerním čtení pohádek.Tentokrát byla na programu lesní zvířátka. Četli jsme si z knihy Medvídek aneb kdo si se mnou bude hrát?, kterou na podkladě obrázkové předlohy Kateřiny Lovis-Miler napsala Ivona Březinová. Také jsme hráli pexeso sestavené z fotografií lesní zvěře, jehož autorem je pan Ing. Libor Dostál, náš host z úterního odpoledne.Tento milovník lesa a velmi dobrý fotograf vyprávěl dětem z 1- 4. tříd o zvěři a především o vztahu mezi člověkem a zvířaty. S přehledem a klidem dokázal odpovědět na všechny dotazy dětí. Jako většina hostů se na závěr netajil radostí z toho, jaké zvídavé děti ZŠ Česká navštěvují.

Podvečerní čtení pohádek - dravci

14. června 2009 v 21:02 Akce knihovny
V pátek 15, května 2009 jsme se sešli na dalším Podvečerním čtení pohádek. Augustýnek nás tentokrát zavedl mezi dravce. Četli jsme knížku Krtek a orel dvojice autorů: Zdeňka Milera a Hany Doskočilové. Na víc nebyl čas, protože mezi nás přišel host. Ornitolog Mgr. Martin Pudil nám vyprávěl o dravcích, kteří žijí na našem území. Například jsme se dozvěděli, že naším nejhojnějším orlem je orel mořský, že naším nejrychlejším ptákem je sokol stěhovavý anebo že medojed lesní je u nás zastoupen ve velkém počtu, ale málokdo to ví, protože je velmi podobný káni lesní nebo rousné.