Říjen 2009


Ohlédnutí za podvečerním čtení pohádek 25.9.09

7. října 2009 v 20:53 Akce knihovny
V pátek 25. září 2009 nás navštívil kroužek včelařů Mgr. Yvety Svobodové z Nového Města pod Smrkem. Podvečer jsme zahájili veršovanou pohádkou Ondřeje Sekory ( v září by oslavil 110. výročí narození) Broučci na pouti.
Po té si včelaříci rozdělili úkoly a postupně nás seznámili s dějinami včelařství i konkrétními ukázkami z práce včelařů. 25 dětí a dospělých zahrnulo kluky dotazy, které všechny zodpověděli. Na závěr nás naučil Ahmadou francouzskou písničku.
Byli mezi námi i zájemci o práci ve včelařském kroužku. Bohužel v Liberci můžeme dětem z Nového Města jen závidět. Zatím se nenašel tak obdivuhodný a osvícený pedagog mezi včelaři, jako je paní ředitelka Domu dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem Mgr. Yveta Svobodová.
Včelaříci za odměnu přespali v naší knihovně a druhý den jsme se společně vydali do ZOO v Liberci, kde na nás čekal hlavní zoolog pan Luboš Melichar, náš příjemný průvodce, odborník na kopytníky. Myslím, že v budoucnu bude většina z nás při návštěvě ZOO upřednostňovat kopytníky před takovými veličinami, jako jsou bílí tygři.