Červen 2013

Pasování prvňáčků na čtenáře

19. června 2013 v 15:49 Akce knihovny

V pátek 7. června 2013 proběhlo na základních školách ve Vesci a Doubí pasování prvňáčků na čtenáře. Hlavního aktu, tak jako uplynulé roky, se ujala Rytířka krásného slova za Liberecký kraj Lucka Bezděková.
Úvodní slovo za vedení školy patřilo panu řediteli, za knihovnu přijely kolegyňky z dětského oddělení Péťa Čiháčková a Katka Kořínková. Věnovali jsme se třem skupinám pasovaných čtenářů a každá skupina byla něčím zvláštní. Jedna uměla vyzpívat abecedu, v druhé si děti prosadily, že budou pasovací slib říkat sólo, třetí měli připravenou kulturní vložku. Pro nás je hlavně potěšující, že se řada prvňáčků už přihlásila do knihovny.
Den čtenářů na hradě

12. června 2013 v 16:55 | Kristýna Férová |  Akce pro čtenáře
V úterý 11.6. 2013 se vydala skupinka nejlepších čtenářů Vesecké knihovny na hrad Valdštejn, kde byli v kapli sv. Jana Nepomuckého pasováni králem Janem a královnou Eliškou na rytíře, někteří i dokonce na rytíře krásného slova. Poté jsme shlédli divadelní představení a prohlídli si Valdštejn.
Cestou zpět jsme se vydali na rozhlednu Hlavatici, ze které byl opravdu krásný výhled. A jako sladká tečka na konec byla návštěva cukrárny. Sluníčko nám přálo celý den, že by první ohasy léta?